O mně

Jmenuji se Josef Burger a narodil jsem se v roce 1992 v Písku, kde jsem prožil celé své dětství. Navštěvoval jsem základní školu s rozšířenou výukou cizích jazyků. Vybral jsem si anglický a německý jazyk. Po skončení základní školy jsem nastoupil na Střední průmyslovou školu v Písku, obor slaboproudá elektrotechnika. Zde jsem kromě předmětů zabývajících se elektrotechnikou absolvoval i předměty orientované na základy ekonomiky, strojírenství, CAD systémů, počítačových sítí a hlavně programování. V předmětech o programování jsem se naučil základy algoritmizace a tvorby desktopových aplikací v jazyce C a C++.

Mé studium programování se ale stočilo jiným směrem – a to směrem k internetu a tvorbě webu. S tvorbou stránek jsem se seznámil už jako žák základní školy, asi v osmé třídě, kdy jsem ve svém volném čase studoval knihu o základech HTML a zkoušel tvořit své první webové stránky. Začátky opravdu nebyly lehké, ale píle přináší ovoce – dnes v tomto oboru úspěšně podnikám.

Při tvorbě webu jsem se nejdříve věnoval webdesignu. S hořkostí jsem ale musel přijmout, že design nebude to, co mě bude živit. Nemám grafické cítění a ve PhotoShopu, i přes mnohé pokusy, neumím zhola nic. Začal jsem se tedy zdokonalovat v programování a přeorientoval jsem svoji práci na tvorbu webových systémů, outsourcing, atd.

Volný čas

Moje práce je můj koníček – no řekněte, není to krása? Ano, ale to není všechno! V dětství jsem se věnoval hře na housle a chodil jsem do sportovního oddílu TJ Sokol Písek, odkud mám mnoho přátel a spoustu krásných vzpomínek. V rámci sportovního oddílu jsem se věnoval i závodnímu plavání. Plavání jako koníček přetrvalo do dnes – mám moc rád vodu. V současné době sport musím přizpůsobit svým časovým možnostem. Čas od času si jdeme s přítelkyní zaplavat nebo zaběhat. Rádi lyžujeme a v létě jezdíme na kole.

Mezi další mé koníčky patří cestování a rozhodně nepohrdnu posezením s přáteli u chladného půllitru dobrého piva.

Počítačové dovednosti

Prvním jazykem, se kterým jsem se seznámil, byl Pascal. K tomuto jazyku mě přivedl můj otec, ten mi pomáhal překračovat i první překážky, které mi pod nohy Pascal házel. Následně jsem si vyzkoušel programovat i v Delphi. V dalších letech jsem se věnoval tvorbě webových stránek a ke zdokonalování se v samotném programování jsem se vrátil až na střední škole, kde jsem se naučil základy C, C++ a PHP. Se školními znalostmi v PHP jsem se však nespokojil, a tak jsem tyto znalosti začal prohlubovat samostudiem ve svém volném čase. Na vysoké škole mi přibyl další programovací jazyk Java. Zprvu jsem ji nesnášel, ale postupně jsem jí přišel na chuť, a dnes v ní programuji o sto šest.

Jak na střední tak na vysoké škole jsem se dotkl i Pythonu a ASSEMBLERu, ale že bych v těchto jazycích někdy něco pořádného naprogramoval, to se opravdu říci nedá. Vlivem poptávky jsem byl dále nucen se naučit základy databázového systému MongoDB a skriptovacího jazyka Groovy. V mém oboru je nutností mít chuť se neustále vzdělávat, aby člověk nezůstal pozadu a měl šanci uchytit se na trhu.

Detailnější informace jsou k přečtení v životopise, který Vám rád na požádání zašlu.

Jméno: Josef Burger
Narození: 1992 - Písek
E-mail: me@jobu.cz
Znalosti:
PHP a MySQL -expert
Java - pokročilý
(x)HTML, HTML5, CSS - expert
JavaScript, AJAX - expert